EvaMed

Uzm. Klinik Psikolog Tülay Çıbık

1992 Denizli doğumlu. Liseyi Denizlispor Anadolu Lisesinde başarı ile tamamladı.2011-2015 yılları arasında Lisans eğitimini Girne Amerikan Üniversitesi’nde 1 yıl İngilizce hazırlık bölümünü tamamladı ve eğitim dili ingilizce olan Psikoloji bölümünü bitirdi. Lisans eğitimini tamamlamak için yapmış olduğu bilimsel araştırma çalışması kabul görüldü. Bitirme tezini sağlık psikolojisi alanında ’’Alzheimer hastalarına bakım yapanlarda tükenmişlik sendromu’’ hakkında yazdı. Lisans eğitimi süresince NLP(Neuro-Linguistic Program) terapi eğitimini APA(American Psychology Association) onayına sahip diplomasını başarı ile tamamladı. Aynı zamanda üniversitenin psikoloji klubüne üye olup çeşitli farkındalık çalışmaları, SOS Çocuk köyüne, Yaşlı Bakımevlerine ziyaret ve yardımlarda bulunulmasında görev aldı. Lisans eğitiminin zorunlu stajını Pamukkale Üniversitesi’nde yaptı. Staj süresince yetişkin ve çocuk bölümlerinde TAT, CAT, Rorschach, aile çiz, terapotik kart testi gibi projektif testleri öğrendi ve uyguladı. Bunun yanı sıra MMPI, WİSC-R, WAİS, STANDFORD- BİNET  zeka testleri, dikkat ve algı testlerini öğrendi ve uyguladı. Aynı zamanda psikolog ve psikiyatristlerin yanında çocuk ve yetişkin bölümlerinde klinik görüşmelere katıldı.

Yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında 2018 yılında tamamladı. Klinik alanında stajını NP İstanbul Beyin Hastanesinde yaptı. Staj süresi boyunca; yetişkin, çocuk-ergen, AMATEM birimlerinde görev aldı. Prof. Dr. Nevzat TARHAN, Prof. Dr. Hüsnü ERKMEN, Prof. Dr. Nesrin DİLBAZ, Prof. Dr. Sermin KESEBİR ile psikoz ve bağımlılık servisi vizitlerinde mesleki bakış açısını geliştirdi. Bunun yanı sıra duygu durum bozukluğu, psikoz ve AMATEM hastalarıyla grup terapilerine, çocuk-ergen polikliniğinde DEHB(Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu), otizm, konuşma bozukluğu ve öğrenme güçlüğü çeken çocuklarla çalıştı. Aynı zamanda Acıbadem Doğa Bilim Okulları’nda 2016-2017 tarihleri arasında staj yapmış olup bu staj süresince çocukları gözlemlemiş, derslere katılmış, çocuk testlerini uygulamış ve okul sisteminin ilerleyişi hakkında bilgi sahibi olmuştur.

Yüksek Lisans eğitimi süresinde; Aile danışmanlığı ve Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR eşliğinde BDT(Bilişsel Davranışçı Terapi) eğitimleri ile mesleki vizyonunu oluşturdu. Halen mesleki anlamda kendini geliştirmekte olup topluma hizmet vermeye devam etmektedir.

Eva Sağlıklı yaşam merkezi olarak yeni nesil sağlıklı yaşam tarzının gerekleri olan beslenme, spor,fizyoterapi,psikolojik danışmanlık gibi farklı disiplinleri yenilikçi ve birbirini destekleyici bir anlayışla bir araya getirdiğimiz sağlıklı yaşam kompleksidir.

Aynı zamanda sağlığını geçici bir süre yada kalıcı olarak kaybetmiş bireylere destek olmak amacıyla “Evde Sağlık Danışmalığı” birimimizle hizmet vermekteyiz.

Ekibimiz
Saatler
 • Pazartesi - Salı :
  9.00 - 18.00
 • Çarşamba :
  9.00 - 18.00
 • Perşembe :
  9.00 - 18.00
 • Cuma :
  9.00 - 18.00
 • Cumartesi :
  9.00 - 18.00
 • Pazar :
  Kapalı

Copyright © 2018 Evamed