EvaMed

Psikolojik Danışmanlık

Psikologlar; sorunun çözümünde rol almakla sınırlı kalmaz, daha sorun ortaya çıkmadan koruyucu çalışmalar da yürütür. Davranış sorunlarına yaklaşımın temel kuralı, ciddi boyutlara ulaşmadan olumsuz tutum ve davranışların değiştirilmesidir. Kaygı, depresyon, günlük hayatın oluşturduğu stres faktörleri, ilişkiler gibi çok değişik konuda yardım almak hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olur. İnsanın günlük hayatında sorunlar yaşıyor olması, duygusal ve davranışsal açıdan daha iyi olma isteğinin var olması gibi nedenlerle psikoloğa başvurması kişinin ‘’akıl hastası’’ olduğu anlamına gelmez. Günlük hayat insana olağan üstü zorluklar, karmaşalar sunabilir ve kişi kendi çabasıyla bu zorluklarla baş edemeyebilir. Bu tür durumlarda insanlar psikolog yardımıyla başetme gücünü arttırabilir ve önemli kayıplar yaşamadan hayatını yoluna koyabilirler. Genel olarak psikoloji; insanın dünyayı ve çevresini nasıl algıladığı, nasıl tepki verdiği, nasıl öğrendiği, nelerden endişe duyduğu, başkalarıyla ilişki kurmadaki tutumlarını nasıl geliştirdiğini ortaya koyar. Psikologlar ise insanların yaşam sorunlarını çözmeleri, psikolojik dengesini korumaları konularında profesyonel yardımda bulunurlar. Kişilere farkındalık kazanmaları yönünde destek sağlarlar.

Ruh ve beden sağlığı bir bütündür!
Ayrıca, beden ve ruh sağlığının birbirleriyle olan sıkı ilişkisi psikoloji bilimini daha ilginç ve önemli hale getirmektedir. Pek çok hastalığın sebebinin ruhsal sıkıntılar veya bozukluklar olduğu tespit edilmiştir
Daha kaliteli bir yaşam için, ruh sağlığınızı koruyun

Hizmetlerimiz
-Çocuk Danışmanlığı :Davranış bozuklukları, Özgüven eksikliği, Öfke- saldırganlık, Korku, Yas süreci, Uyum sorunları, Okul dönemi sorunları, Alt ıslatma
-Ergen Danışmanlığı: Ergenlik dönemi sorunları, Agresyon, Kaygı bozukluğu, Depresyon, Aile içi iletişim sorunları, Sınav kaygısı,Dikkat eksikliği, Yas süreci, Fobiler, Sosyal fobi, Yeme bozuklukları
-Yetişkin (Bireysel) Psikolojik Danışmanlık: Depresyon, Kaygı bozukluğu(anksiyete),
Obsesif kompulsif bozukluk, Panik atak, Fobi, Travma sonrası stres bozukluğu,
Yas süreci, Agresyon, Öfke kontrol problemi, Boşanma süreci bireysel danışmanlık,
İlişkisel zorluklar, Özgüven eksikliği, İlişkisel uyum sorunları, Bağlanma sorunları,
Sosyal fobi, Özgül fobiler, Yeme bozuklukları, Uyku Bozuklukları
-Aile Danışmanlığı: Anne - baba ilişki ve iletişim problemleri,  Anne - baba ile çocuk ilişkileri, Çatışmalar, Boşanma süreçleri, Flört ve aldatma problemleri.

Mevsimsel Depresyon
Mevsimsel Depresyon

Birçok kişiden duyduğumuz ‘’depresyondayım’’ kelimesi sürekli kullanılan, aslında üzgün olduklarını belirtmek istedikleri bir durumdur. Fakat gerçek bir depresyon ciddi bir ruhsal hastalıktır.

Devamını Oku 13-12-2018

Eva Sağlıklı yaşam merkezi olarak yeni nesil sağlıklı yaşam tarzının gerekleri olan beslenme, spor,fizyoterapi,psikolojik danışmanlık gibi farklı disiplinleri yenilikçi ve birbirini destekleyici bir anlayışla bir araya getirdiğimiz sağlıklı yaşam kompleksidir.

Aynı zamanda sağlığını geçici bir süre yada kalıcı olarak kaybetmiş bireylere destek olmak amacıyla “Evde Sağlık Danışmalığı” birimimizle hizmet vermekteyiz.

Ekibimiz
Saatler
 • Pazartesi - Salı :
  9.00 - 18.00
 • Çarşamba :
  9.00 - 18.00
 • Perşembe :
  9.00 - 18.00
 • Cuma :
  9.00 - 18.00
 • Cumartesi :
  9.00 - 18.00
 • Pazar :
  Kapalı

Copyright © 2018 Evamed